2015. június 30., kedd

A kőszegszerdahelyi templom freskói

Hiszek az egy Istenben, mindenható Atyában, mennynek és földnek, minden láthatónak és láthatalannak teremtőjében.

Értünk, emberekért, a mi üdvösségünkért, megtestesült és leszállt a mennyből, megtestesült a Szentlélek erejéből Szűz Máriától és emberré lett.



 Poncius Pilátus alatt értünk keresztre feszítették és kínhalált szenvedett és eltemették.

  Harmadnapra feltámadott az Írások szerint és felment a mennybe.

 De újra eljön dícsőségben ítélni élőket és holtakat és országának nem lesz vége.

 Hiszek a Szentlélekben, Urunkban és éltetőnkben, aki az Atyától és a Fiútól származik, akit éppúgy imádunk és dicsőítünk, mint az Atyát és a Fiút.

Hiszek az egy, szent, katolikus és apostoli Anyaszentegyházban.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése