Hiszek az egy Istenben, mindenható Atyában, mennynek és földnek, minden láthatónak és láthatalannak teremtőjében.
Értünk, emberekért, a mi üdvösségünkért, megtestesült és leszállt a mennyből, megtestesült a Szentlélek erejéből Szűz Máriától és emberré lett.
Poncius Pilátus alatt értünk keresztre feszítették és kínhalált szenvedett és eltemették.
Harmadnapra feltámadott az Írások szerint és felment a mennybe.
De újra eljön dícsőségben ítélni élőket és holtakat és országának nem lesz vége.
Hiszek a Szentlélekben, Urunkban és éltetőnkben, aki az Atyától és a Fiútól származik, akit éppúgy imádunk és dicsőítünk, mint az Atyát és a Fiút.
Hiszek az egy, szent, katolikus és apostoli Anyaszentegyházban.







Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése