I. (Szent) István
Taksony unokájának, Vajknak,
aki a keresztségben az István nevet kapta,
már a bajor herceg lánya lett a házastársa.
Ő pedig nászajándékul Szombathely környékét kapta.
Királynői birtok volt Ludad és Asszonyfa,
Szombathely pedig a királynő városa.
A bajorokkal való egyezség
az Alpokaljára elhozta a békét.
István király elrendelte,
hogy a tüzet őrző kivételével
templomba kell mennie
vasárnap mindenkinek.
Egyházmegyéket és vármegyéket is szervezett
és hatékony védő várrendszert működtetett,
hatásosan védte a magyar végeket.
Jogában állt kialakítani az egyházi szervezetet
abban az időben alakult a Győri Egyházmegye,
nem maradt keresnivalója itt Salzburg érsekének.
A Győri egyházmegye plébániái közé tartozott:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése